Lepszy Dom

Porozmawiajcie o osobliwościach mediów, które są często pomijane w projektach projektowych

Lepszy Dom Polska zaleca wszystkim swoim klientom sporządzenie projektu aranżacyjnego przed rozpoczęciem remontu. Projekt aranżacyjny to jednak nie wszystko, czego potrzeba do udanego remontu. Opowiadamy o niuansach, które często są pomijane na etapie projektowania. W kolejności artykółów są instalacje grzewcze i wodno-kanalizacyjne.

W dobrym projekcie designerskim istnieje rozsądna równowaga między pięknem a praktycznością. Czasami zapomina się o praktyczności, proponując spektakularne, ale nieskuteczne rozwiązania.

Niektórzy projektanci proponują na przykład zastąpienie standardowych szerokich grzejników węższymi i ustawienie ich z boku okna. Stosuje się go najczęściej w przypadku okien francuskich (pionowo wydłużone okna od podłogi do sufitu). Zakłada się, że grzejnik zrekompensuje straty ciepła, ale w rzeczywistości jego wydajność jest obniżona. Wpływa to negatywnie na komfort przebywania w pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, o ile jest taka możliwość.

Odpływy
Często w projektach instalacje wodno-kanalizacyjne umieszczane są w oparciu o aspekt wizualny, bez uwzględnienia możliwości podłączenia. Na przykład, o ile wodociąg można podłączyć do każdego urządzenia, o tyle kanalizacja musi być zaprojektowana ze spadkiem. Jeśli np. brodzik jest zgodnie z projektem najbardziej oddalony od rury pionowej, to system odprowadzania wody będzie miał stromy spadek. I może być zbyt wysoka.

Profesjonaliści z Lepszego Domu Polska traktują projekty aranżacyjne z pewnym szacunkiem. Naszą zasadą jest realizowanie ich dokładnie zgodnie z wizją twórczą projektanta. Dlatego wszystkie niuanse powstające w procesie omawiamy bezpośrednio z projektantem i zawsze znajdujemy rozwiązania.