Lepszy Dom

Na początek firma Lepszy Dom Polska zaleca wszystkim swoim klientom opracowanie projektu aranżacji przed rozpoczęciem remontu. Pozwala to na stworzenie indywidualnego, komfortowego wnętrza. Projekt aranżacyjny to jednak nie wszystko, czego potrzeba do udanego remontu. Opowiadamy o niuansach, które często są pomijane na etapie projektowania.

Elektryka
Z elektryką zazwyczaj nie ma problemów. Wyjątkiem są systemy Smart Home, które wiążą się z dużą ilością przewodów, a co za tym idzie miejsc na nie.

Często pojawia się problem z umiejscowieniem rozdzielni. Jego wymiary nie są brane pod uwagę. Przykładowo, projekt wykonawczy schematycznie wskazuje miejsce na rozdzielnicę, ale w rzeczywistości jej wielkość nie pozwala na umieszczenie jej w tym miejscu. Często w projekcie konstrukcyjnym jest napisane, że rozdzielnica powinna znajdować się w garderobie lub szafie. Jeśli tak jest, to układ skrzynki powinien umożliwiać korzystanie z rozdzielni, a także jej przyjazność dla użytkownika.

W nowoczesnych mieszkaniach są zazwyczaj dwie rozdzielnie: jedna dla zasilania elektrycznego i jedna dla słabego zasilania elektrycznego (telefon, TV, LAN itp.). Druga rozdzielnica jest często pomijana w projektach.

Wentylacja
System nawiewno-wywiewny polega na montażu kanałów powietrznych o dużej średnicy. Zazwyczaj montuje się je pod sufitem. Tutaj również mogą pojawić się problemy. Przykładowo, z projektu wykonawczego wynika, że kanał przebiega przez ścianę, w której górnej części może znajdować się belka nośna, której nie wolno wiercić. Jeśli przewody miałyby iść pod belką, to “zjadłyby” wysokość pomieszczenia. Należy znaleźć alternatywne rozwiązania.

Profesjonaliści z Lepszego Domu Polska traktują projekty projektowe z pewną estymą. Naszą zasadą jest realizowanie ich dokładnie zgodnie z wizją twórczą projektanta. Dlatego wszystkie niuanse powstające w procesie omawiamy bezpośrednio z projektantem i zawsze znajdujemy rozwiązania.