Lepszy Dom

Dach jest zwieńczeniem każdego domu. Na poziomie uczuć dom jest gotowy, choć nie jest. Nie posiada jeszcze żadnych wykończeń i nie ma mediów.

Ewidentnie jest wiele opcji na różne budżety. A te najdroższe, które są jednocześnie najbardziej autentyczne, rzadko można tu spotkać.
Ale jeśli budżet pozwala i zależy Ci na wyjątkowości, to oczywiście można i warto rozważyć te opcje.

Na przykład bardzo pięknie wygląda kamienne pokrycie dachowe – to dosłownie całe kawałki łupka, ułożone w warstwy. Ten rodzaj pokrycia dachowego jest rozpowszechniony na terenach górskich ze względu na warunki atmosferyczne. Otóż w Alpach jest to lokalny materiał, który dosłownie turla się pod nogami. A dla Polski należy do najdroższych.

Autentycznym pokryciem dachowym w Polsce jest gont. Teraz częściej wykorzystuje się go przy budowie obiektów sakralnych – kościołów, kaplic, które należą do architektury drewnianej. O dziwo, gonty to dość trwały materiał. A przy tym jest niezwykle przyjazny dla środowiska. Jeśli więc Twoim marzeniem jest autentyczny dom, zapraszamy do kontaktu. Z powodzeniem współpracujemy z partnerami, którzy specjalizują się w tym materiale.

Najczęściej spotykanym dachem w Europie jest dachówka ceramiczna. Ale dla nas wiąże się to również z bardzo wysokimi kosztami. Dlatego częściej wybór pada na rozwiązania budżetowe, które również dobrze wyglądają. Z reguły jest to metalowa dachówka, która imituje prawdziwą.

Należy pamiętać, że dach, w pierwszej kolejności, jest zabezpieczeniem przed opadami atmosferycznymi, nie może przeciekać. A żeby temu zapobiec, trzeba zatrudnić osoby, które wiedzą jak to robić i które przestrzegają wszystkich technik. Układanie dachu to proces z wieloma niuansami, które wyjaśnimy bardziej szczegółowo w kolejnych postach.

Zobacz wszystkie artykuły