Lepszy Dom

Czy dom zostanie wybudowany w 2023 roku? A może powinniśmy go kupić? Co sądzą o tym okoliczni Polacy? I co mówią statystyki?

Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule z analizą polskiego rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich kilku lat, ceny nieruchomości wzrosły o kilkadziesiąt procent, a liczba transakcji na rynku nieruchomości stale rośnie. W tym artykule przyjrzymy się aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce i omówimy, dlaczego teraz jest najlepszy czas na budowę domu. Z pomocą przyjdzie nam firma Lepszy Dom Polska, która oferuje kompleksowe usługi związane z budową domów.

Stan rynku nieruchomości w Polsce
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2021 roku na rynku nieruchomości w Polsce odnotowano 628 000 transakcji sprzedaży mieszkań i domów. Wartość sprzedanych nieruchomości wyniosła ponad 168 miliardów złotych.
Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wyniosła około 7 000 złotych, a za dom około 4 800 złotych.

Najwięcej transakcji na rynku nieruchomości odbyło się w województwie mazowieckim, małopolskim oraz śląskim. Najwyższe ceny za metr kwadratowy mieszkania odnotowano w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Dlaczego teraz jest najlepszy czas na budowę domu?
Obecnie, w Polsce panuje bardzo korzystna sytuacja dla osób chcących zainwestować w budowę domu. Wpływ na to mają m.in. niskie stopy procentowe oraz dostępność tanich materiałów budowlanych. Warto także pamiętać, że budowa domu pozwala na oszczędność na długiej mete, w porównaniu do kupna gotowego mieszkania.
Dodatkowo, budowa domu umożliwia stworzenie przestrzeni idealnie dostosowanej do potrzeb i preferencji. Wszystkie detale i elementy wykończenia będą zgodne z oczekiwaniami inwestora.

Jak pomóc może Lepszy Dom Polska?
Firma Lepszy Dom Polska oferuje kompleksowe usługi związane z budową domów. Pomagają w wyborze projektu, zapewniają wsparcie na każdym etapie budowy, a także wykonują roboty budowlane i instalacyjne. Klienci mają pewność, że ich dom będzie spełniał ich oczekiwania i będzie zbudowany z najwyższej jakości materiałów.

Podsumowanie
Obecna sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce sprawia, że budowa domu może być bardzo korzystnym rozwiązaniem dla inwestorów. Niskie stopy procentowe oraz dostępność tanich materiałów budowlanych pozostają w 2021 roku i nadal się rozwijają. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ten trend się zatrzymał. Okazuje się, że lepszego momentu może nie być!